یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
آخرین خبرها
خانه / کلیدهای طلایی کسب و کار

کلیدهای طلایی کسب و کار

نکات مهم در طراحی بیلبورد تبلیغاتی

نکاتی که در زیر می‌آیند نکات کلی هستند که در طراحی بیلبورد توصیه می‌شوند. اما خوب، خیلی از بیلبورد‌ها بوده‌اند که قوانین خاص خودشان را داشته‌اند و خیلی هم موفق بوده‌اند که بی‌شک نکته شماره ۱۰ را به خوبی رعایت کرده‌اند!

۱-    ساده و قابل فهم باشد
هر چه کمتر و خلوت‌تر، مخاطب بیشتر و معنای پربار‌تر! بیلبوردهای ساده و خلوت معمولا موفقیت بیشتری کسب می‌کنند. به طور کلی بیلبورد دارای ۳ اجزای مهم است: 
•    عکس
•    شعار 
•    نام – لوگو و اطلاعات تماس
همه چیز باید ساده و گویا باشد. رانندگان فقط در زمانی بین ۵ تا ۱۰ ثانیه از کنار بیلبورد شما عبور می‌کنند بنابراین پیام شما باید سریع به آن‌ها منتقل شود. پس لازم نیست با توضیحات و عکس‌های زیاد بیلبورد را شلوغ کنید. جمله‌ای که روی بیلبورد شما می‌آید باید ۷ واژه یا کمتر باشد. 

۲-    رنگ‌های متضاد استفاده کنید
رنگ‌های پررنگ با کنتراست بالا توجه افراد را به خود جلب می‌کند. رنگ‌های ملایم و کم‌رنگ در تبلیغات درون مجلات مناسبند اما در فضای باز بیرون این رنگ‌های تند و پررنگ هستند که جلب توجه می‌کنند. بک‌گراند بیلبورد نیز باید ساده باشد و رنگ آن با عکس‌ها و نوشته‌ها تداخل نداشته باشد. فضای خالی زیاد درون بیلبورد هم نمای خوبی به بیلبورد نمی‌دهد، این فضاهای خالی را با بزرگ کردن نوشته و عکس پر کنید. 

۳-    فونت و قلم خوانا انتخاب کنید
برای نوشته‌های روی بیلبورد باید یک قلم کلفت و پررنگ با فونتی خوانا انتخاب شود. قلم‌های نازک با فونت‌های درهم از فاصله زیاد قابل خواندن نیستند. نوشته‌های روی بیلبورد باید بزرگ و خوانا بوده و فاصله بین واژه‌ها مناسب باشد. در نوشته‌های انگلیسی کل واژه‌ها را نباید با حروف بزرگ (کپیتال) نوشت. 

۴-    نوشته‌ها را بزرگ بنویسید
سایز فونت را باید بزرگ انتخاب کنید که از فاصله دور قابل خواندن باشد به طوری که وقتی راننده به بیلبورد شما می‌رسد و از آن عبور می‌کند درباره پیام تبلیغ شما فکر کرده و آن را آنالیز نماید. فونت‌هایی که برای نوشته‌تان انتخاب می‌کنید باید صاف و بدون پیچ و خم باشند و رنگ نوشته‌ها با بک‌گراند بیلبورد می‌بایست کانتراست زیاد داشته باشد. بهترین رنگ‌ها برای نوشته فونت سیاه روی بک‌گراند زرد و سفید است. از انتخاب رنگ قهوه‌ای و خاکی اجتناب کنید. 

۵-    عکس خوب انتخاب کنید
فقط یک عکس! آن هم عکسی با کیفیت و رزولوشن بالا برای بیلبورد انتخاب کنید. قرار دادن عکس یک بطری خیلی بهتر از گذاشتن ۶ بطری است. یک شیء کوچک انتخاب کرده و ابعاد آن را بزرگ کنید (مثل جواهرات) و یادتان باشد که یک شیء بزرگ را در بیلبورد کوچک نکنید (مثل برج و ساختمان). 

۶-    روی یک هدف خاص تمرکز کنید
در طراحی بیلبورد نمی‌توانید هم یک شعار طولانی بنویسید، هم اطلاعات تماستان زیاد باشد و هم چند تا عکس را در کادر قرار دهید! باید عمده تمرکزتان را روی یکی از آن‌ها بگذارید. یا لوگو، یا آدرس وبسایت، یا شماره تلفن، یا شعار تبلیغاتی و فقط روی یکی از این‌ها فوکوس نمایید. 

۷-    هر دوی مخاطب عام و خاص را در نظر بگیرید
فقط به مخاطب خاص فکر نکنید. هر یک از مخاطبان بیلبورد شما تفکر، سلیقه، احساسات و نیازهای خاص خودش را دارد. پیام بیلبورد شما باید همگانی باشد و همه را در بر گیرد. قصد شما در طراحی بیلبورد این باشد که پیام تبلیغیاتیتان رابطه عاطفی با همه مخاطبان برقرار کرده بطوریکه این پیام برایشان تداعی کننده باشد. 

۸-    تست پیش از نصب را فراموش نکنید
قبل از اینکه بیلبورد را نصب کنید آن را برای مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه به چندین نفر نشان دهید و ببینید آیا آن‌ها می‌توانند در این مدت نوشته‌های روی بیلبورد را از فاصله دور بخوانند و پیام آن را به سادگی متوجه شوند؟ نام تجاری و اطلاعات تماس را چطور؟ آیا این اطلاعات تماس برای آن‌ها کافی هستند؟ 

۹-    المان‌های جذاب را به کار گیرید
به این فکر کنید که آیا عکس و شعار تبلیغاتیتان حس تفکر را در مخاطب بر‌می‌انگیزاند؟ آیا عکس بیلبورد به اندازه کافی تحریک‌کننده هست؟ آیا رانندگانی که از کنار بیلبورد شما رد می‌شوند چند ثانیه‌ای می‌خکوب تبلیغ شما می‌شوند؟ و اینکه آیا میان لوگوی شما و عکس درون بیلبورد تعادل برقرار است؟ (معمولا لوگو کوچک‌تر از عکس است). 


۱۰-    شجاع باشید! 
هرگز فراموش نکنید: هیچ کس چیزهای حوصله سر بر را یادش نمی‌ماند! به اندازه کافی شجاع  باشید و از ساختن شعار‌ها و تبلیغات جدید و خلاقانه نهراسید. ایده‌های نابتان را اجرا کنید و شک نکنید که اینگونه تبلیغات به یاد ماندنی خواهد شد. 

منبع avval.ir

چطور قبل از ۲۹ سالگی تبدیل به یک میلیاردر شویم؟

میلیونر و یا میلیاردر شدن در زندگی امروز تبدیل به یک آرزو شده است که فقط میشه تو عکس ها دید… انگار تو زندگی واقعی یه همچین زندگی چشمگیری امکان نداره اتفاق بیافته، اما این دیدگاه به کلی اشتباه است.

میلیاردر شدن در جوانی کاملا امکان پذیر است و برای آسودگی خاطرتان باید بگویم هیچ دخلی به اوضاع شرایط کشور، اوضاع شرایط خانوادگی و حتی سرمایه اولیه تان نیز ندارد.

شما با صفر ریال سرمایه هم میتونید شروع کنید و میلیاردر شوید، در دنیای کارآفرینی پول هیچ معنایی برای شروع ندارد و تنها، عامل سرعت بخشیدن به رشد کسب و کار است.

اما ما ۱۱ قدم برای شما مشخص کردیم که تمام افرادی که به ثروتی رسیدند قبل از ۳۰ سالگی آنرا با دقت اجرا کردند (همینطور شما)

این ۱۱ قدم قرار نیست شما را میلیاردر کند(!) بلکه به شما کمک میکند تا خودتان میلیاردر شوید. آن هم نه فقط یکبار ، هربار که خواستید میتوانید این اصول را رعایت کنید تا ببینید چطور سریع تر ،راحت تر به پول بیشتری خواهید رسید :

۱۱ قدم برای اینکه قبل از ۲۹ سالگی تبدیل به یک میلیاردر شویم :

 

۱- دنبال پول باشید : در اوضاع اقتصادی امروز نه تنها در ایران بلکه در هر کشوری پول درآوردن سخت و نگه داشتن آن سخت تر است. اما شما برای اینکه میلیاردر شوید باید این اصل را رعایت کنید و تمرکزتان را بر روی افزایش درآمدتان قرار دهید. اجازه ندهید درآمد شما بر روی شما کنترل داشته باشد بلکه شما باید بر روی درآمدتان کنترل داشته باشید.

اگر اوایل کار کمی دشوار بود کاملا طبیعی است اما از لحظه ای که شروع کنید بر روی درآمدتان تمرکز کنید و سطح رضایتتان را بالا ببرید به طرز عجیبی درآمدتان نیز بیشتر خواهد شد.

۲- نقش میلیاردر ها را بازی نکنید؛ خود میلیاردر باشید : قبل از اینکه کسب و کارتان را راه اندازی کنید و از درآمد ماهیانه ثابت آن خیالتان راحت باشد لازم نیست پول هنگفتی را برای بدست کردن ساعت های گران قیمت لوکس کنید و یا تمام پولتان را که قرار است وارد کارتان کنید بدهید تا یک ماشین خوب سوار شوید تا به دیگران نشان دهید شما میلیاردر هستید.

شما باید اول میلیاردر باشید و بعد آنرا نشان دهید. اگر “نشان دادن” بر “بودن” تقدم پیدا کند قطعا شما هم مانند قشر متوسط جامعه هیچوقت نخواهید توانست از این مخمصه بیرون بیایید.

۳- پس انداز کنید که سرمایه گذاری کنید؛ برای پس انداز کردن پس انداز نکنید : تنها دلیل پس انداز پولتان باید سرمایه گذاری باشد. پولتان را هرچقدر که باشد در حسابی امن و دور از دسترستان قرار دهید و از آن هرگز استفاده نکنید – حتی روز مبادا (تا باعث شود اصل اول تقویت شود).

اگر فعلا جایی برای سرمایه گذاری پیدا نمیکنید بهتر از در بانک پس انداز کنید؛ مرتب و بدون برداشت.
(توصیه میشود این مطلب را بخوانید : ۱۲ توصیه قدرتمند سرمایه گذاری از نفر شماره یک سرمایه گذاری دنیا : وارن بافت)

۴- از بدهی هایی که برایتان پولساز نیستند دور باشید : این اصل میتواند تفاوت شما (یک میلیاردر) با افراد عادی باشد. اگر دقت کنید تمام افراد سطح متوسط جامعه پولشان را صرف خرید وسایل گران قیمت خانگی میکنند : تلوزیون، ماشین و … اما افراد ثروتمند ابتدا پولشان را سرمایه گذاری میکنند و بعد با درآمد آن پول شروع به خرید میکنند.

قبل از آنکه بخواهید پولی خرج کنید و یا قرض بگیرید از خودتان بپرسید : آیا با خرج/قرض کردن این پول، قرار است پول بیشتری بدست آورم؟ یا قرار است پول از دست بدهم؟

۵- خسیس باشید : افراد عادی آرزو میکنند میلیونر شوند اما افراد میلیاردر آنرا در اولویت خودشان قرار داده اند… اگر میخواهید میلیاردر شوید و میلیاردر بمانید باید یاد بگیرید آنرا در اولویت خودتان قرار دهید. باید پول درآوردن و خرج کردن آن حساب شده باشد. فکر و ذکرتان در مورد سرمایه گذاری و کارآفرینی باشد.

اگر به پولتان اهمیت ندید و ولخرجی کنید؛ تعجبی ندارد که پول هم به شما اهمیت نمیدهد زیرا قدرش را نمیدانید.

۶- پول تعطیلی ندارد : پول ،نه میداند خواب چیست، نه مسافرت و تفریح میرود و نه بیکار مینشیند (شما هم همینطور) پول عاشق آدم هایی است که کار میکنند. ازینکه ۲ ساعت بیشتر کار کنید هراس نداشته باشید. شما اگر میخواهید میلیاردر باشید باید خیلی از کارهایی را که قبلا انجام میدادید را انجام ندهید(۱۲ ساعت خوابیدن) و خیلی از کارهایی را که قبلا انجام نمیدادید انجام دهید (حداکثر ۶ ساعت خواب)

اگر کمتر بخوابید (طوری که به سلامتی تان ضرر نرساند) و بیشتر کار کنید بدون شک شما جلوتر از دیگران برای رسیدن به موفقیت و ثروت هستید.

۷- فقیر بودن هیچ افتخاری ندارد : یکی از جملات معروف بیل گیتس : اگر شما فقیر به دنیا آمدید؛ این تقصیر شما نیست. اما اگر فقیر از دنیا بروید قطعا شما مقصر هستید.

اگر فقیر باشید هیچ افتخاری ندارد.
همه میتوانند فقیر باشند اما افراد خیلی معدودی میتوانند میلیاردر شوند. شما تا میتوانید باید از فقر و زندگی با درآمد ناچیز دور بمانید. سعی کنید مانند میلیاردر ها زندگی و کار کنید. به قول معروف به جای اینکه چایی کم مصرف کنید تا صرفه جویی کنید اصل ۱ را رعایت کنید و مانند ثروتمندان دست و دلباز برای خودتان چایی درست کنید.

۸- یک مشاور میلیاردر داشته باشید : اگر این نوشته را میخوانید احتمالا اوضاع مالی میلیاردی ندارید و میخواهید داشته باشید پس بهتر است این اصل را حتما رعایت کنید.

شما نیاز به فردی دارید که میلیاردر است تا از او تقلید کنید. به همین سادگی. باید افکار، رفتار و نصیحت های یک میلیاردر را بشناسید. مهم نیست آیا راهی که به شما برای میلیاردر شدن توصیه میکند درست است یا نه شما میخواهید به طرز فکر و رفتار این افراد آشنا شوید. شاید راهی که او رفته راه شما نباشد اما رفتار و شخصیتی که در این راه داشته با دیگر میلیاردر ها حتما مشترک است.

۹- پولتان را بفرستید باشگاه بدنسازی : شما باید یاد بگیرید چطور کاری کنید که پولتان برای شما کار کند. شما باید پول دربیاورید، آنرا سرمایه گذاری کنید تا پولتان برای شما کار کند و شما راحت تر پول بیشتری برای سرمایه گذاری بدست آورید.

برای مثال اگر پولی بدست آورده اید از پس انداز و یا … آنرا اگر در بانک قرار دهید. ماهیانه مقداری به پول شما اضافه میشود. این مثال ساده کار کردن پولتان است.

۱۰- برای ماهیانه ۱ میلیارد برنامه ریزی کنید؛ نه ۱ میلیون : بزرگ فکر کنید. از فکر کردن به رویاهای بزرگ نترسید. اگر رویاهایتان شما را نمی ترساند پس به اندازه کافی بزرگ نیستند.

اگر کاری را میخواهید شروع کنید خیلی کوچیک و گام به گام شروع کنید به تکمیل آن اما اگر میخواهید آینده کسب و کارتان را تصور کنید بزرگ فکر کنید. بزرگ فکر کردن باعث میشود در ضمیر ناخودآگاه شما تصویری از آینده کاری که میخواهید انجام دهید شکل بگیرد و ناخودآگاه شما را به آن سمت ببرد.

۱۱- کارآفرینی کنید : اگر میخواهید میلیاردر شوید باید کارآفرین شوید. هیچ راه دیگری ندارد. شما اگر کارمند باشید تا آخر عمرتان هم پولتان را پس انداز کنید هیچوقت نمیتوانید میلیاردر شوید. راه میلیاردر شدن چنین است : کارمندی -> خوداشتغالی -> کارآفرینی -> سرمایه گذاری

۱۹ کار سختی که برای موفقیت باید انجام دهید

برای موفقیت کارهای سخت زیادی باید انجام دهید… موفقیت پاداشِ داشتنِ انگیزه برای بدست آوردن چیزهاییست که میخواهید بدست آورید, است.

– باید تماس های بگیرید که از برقراری آن میترسید – باید زودتر از آنچه میخواهید صبح ها از خواب بیدار شوید – باید بیشتر از آنچه دریافت میکنید, بدهید – باید شما بیشتر نگران دیگران باشید تا آنها نگران شما باشند – باید مبارزه کنید, حتی اگر زخمی شده اید, خون آلود شده اید و استخوان هایتان شکسته است – باید احساس نامطمئن بودن داشته باشید و احساس امنیت نکنید حتی اگر احساس امنیت داشتن زیرکانه تر به نظر بیاید – باید رهبری کنید, حتی اگر کسی نمانده از شما پیروی کند – باید به نظر احمق بیایید ,وقتی به دنبال جواب سوالی میگردید که میخواهید بدست بیاورید – باید ریز اطلاعات رو بدست آورید مخصوصا وقتی که به نظر لازم نیست – باید نتایجی بدست آورید وقتی که “بهانه” نیز یکی از گزینه ها است – باید توجیحات و بررسی های خودتان را بکنید حتی وقتی که به شما گفته میشود “این بدیهی است.” – باید اشتباه کنید و همانند یک احمق به نظر برسید – باید امتحان کنید, شکست بخورید و باز دوباره امتحان کنید تا پیروز شوید – باید سریع تر بدوید حتی اگر نفس نداشته باشید – باید به ته خط برسید بدون هیچگونه دلیل منظقی و نتایجی بدست آورید بدون درنظر گرفتن شرایط موجود – باید مسئولیت پذیر باشید در قبال کارهایتان حتی وقتی که همه چیز بهم میریزد – باید همیشه در حرکت باشید به سمتی که میخواهید باشید و مهم نیست چه چیزی در جلوی شما وجود دارد

باید کارهای سختی انجام دهید. کارهایی که دیگران انجام نمیدهند. کارهایی که شما را میترسانند. کارهایی که باعث میشود به خودتان بگویید “تا کی باید اینکارو انجام بدم؟”

اینها کارهایی هستند که شما را تعریف میکنند. کارهایی که افراد موفق و سرشناس را از افراد متوسط و بی نام و نشان متمایز میکنند.

کارهای سخت ,راحت ترین کارهایی است که کنار گذاشته میشوند. کارهایی که وانمود میکنید برای شما نیستند و راه های راحت تری برایتان وجود دارد.

قانون ساده ای که افراد غیر معمول را به انجام کارهای خارق العاده ای وا میدارد این است که آنها کارهایی را انجام میدهند که افراد باهوش تر, پولدار و راضی ,جرأت انجام آنرا ندارند…

کارهای سخت را انجام دهید… شما اگر میخواهید به چیزی که به نظرتان ممکن است برسید هیچ چیزی نمیتواند جلودار شما باشد. پس حرکت کنید و از همین الان شروع  کنید.

منبع: ۱۲ceo.ir

۵ کاری که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام میدهند

برخیزید و بدرخشید ! ساعات اولیه روز تبدیل به یکی از دوستان شما شده است. چه بخواهید ,چه نخواهید.استفاده کردن از ساعات اولیه صبح درست قبل از کار شاید کلید زندگی و کار موفق باشد.درست است, سحرخیزی ویژگی مشترک مدیران ,کارمندان و افراد با نفوذ دیگر شده است.

مارگارت تاچر هر روز صبح ساعت ۵ بیدار میشد, آرتور کاستلر ساعت ۴ ,رابرت ایگر (مدیرعامل دیزنی) ساعت ۴:۳۰ و …

میدونم به چی فکر میکنید_ شب ها بهتر کار میکنید… به عقیده مجله اینک. افراد سحرخیز حرفه ای تر و پر حاصل ترند. به اضافه, زندگی هدف داری نیز دارند و همین امر باعث داشتن انگیزه و شور و اشتیاق برای شروع کارشان نیز میشود.

ما پنج کاری که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام میدهند را برای شما جمع آوری کردیم که از قرار زیر است :

ورزش اغلب افرادی که هر روز تمرین میکنند ,صبح ها تمرین میکنند.حالا میخواهد یوگای صبح باشد یا باشگاه بدنسازی. ورزش کردن قبل از کار انرژی بیشتری به شما میدهد برای کار کردن در طول روز؛ هر کسی میتواند بعد از دمبل زدن ۶۰ کیلویی پشت میز بنشیند و کارهای اداری را انجام دهد اما حتی گرم کردن بدنتان برای شروع تمرین بعد از ساعات کاری …خیلی بر روی تمرینتان تاثیر میگذارد.

حتی اگر دوست ندارید صبح ها برای ورزش ساعت ۵ , ۶ صبح بیدار شوید, حداقل ۱۵ دقیقه زودتر بیدار شوید و کمی حرکات کششی انجام دهید؛ کمک میکند بدنتان نرم تر و چابک تر باشد در طول روز.

نقشه روزتان را رسم کنید از حداکثر ظرفیت روزتان استفاده کنید؛با رسم نقشه روزتان. نقشه روز یعنی امروز چه کارهایی باید انجام دهید و چه چیز هایی باید بدست آورید. اهداف و باید انجام دهید-هایتان است. سحرخیزی باعث میشود بتوانید فعالیت هایتان را بهتر اولیت بندی کنید ,با ذهن بازتر. اینکار حتی باعث میشود تا بتوانید مشکلات مسلسل شده تان را بهتر در همان ساعات اولیه روز بر روی برنامه روزانه تان حل کنید.

وقتی دارید برنامه ریزی روزانه تان را انجام دهید, سلامتی فکری تان فراموش نشود. بعد از سپری شدن وقتتان در ملاقات های چالش زا, برخورد با مشتری های منفی و یا تسفیه حساب های استرس زا حتما ۱۰ دقیقه برای آرامش فکریتان برنامه بگذارید. یک قدم زدن دور میدان یا حتی یک مراقبه ی فعال میتواند شما را از فرسودگی فکری رها کند.

صبحانه ی سالم بخورید همه ما میدانیم خروج از خانه با یک لیوان چایی و یک معده خالی , چقدر باعث میشود ساعت ناهار دیر فرا برسد !. خوب نیست, اصلا. این کار را باید حتما صبح زود انجام دهید, باک تان را با سوخت پر کنید و بعد به یک روز کاری با نهایت انرژی وارد شوید. اینکار باعث میشود فکرتان به چیزی که دارید کار میکنید متمرکز شود نه به معده خالی تان.

صبحانه ی صبح نه تنها برای سلامتیتان خوب است, بلکه میتواند باعث بهبود زندگی اجتماعییتان نیز شود. ۵ دقیقه بیشتر وقت با فرزندان ,همسرتان بگذرانید برای روحیه هر دویتان برای طول روز خوب است.

تجسم این روزها ما درباره ی سلامت جسمانیمان بیش از حد صحبت میکنیم, اما بعضی وقت ها سلامت فکریمان نادیده گرفته میشود.صبح ها بهترین ساعات برای وقت گذاشتن برای فکر کردن ,تجسم و مراقبه است. ۱۰ دقیقه وقت بگذارید در صبح و روزتان را در ذهنتان مجسم کنید, موفقیت هایتان را تصویر سازی کنید. حتی یک دقیقه تصویر سازی ذهنی و تفکر مثبت میتواند روحیه تان را و چشم انداز روزانه تان را برای یک روز پربار شارژ کند.

قورباغه را قورت دهید ! همه مان یک کار سخت در کار های روزانه مان داریم که دوست نداریم اصلا انجام دهیم اما باید انجام شود. این کار مانند قورت دادن قورباغه است ! این کار مانند خوره ذهنتان را مشغول میکند و تمام حواستان را بهش جلب میکند.یک راهکار ساده برای رهایی از آن برای شما داریم: بدترین کار روزانه تان را که دوست ندارید انجام دهید همان اول انجام دهید. در صبح زود بیشترین انرژی و فکر آزاد را داریم, پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که اول قورباغه را قورت دهید. اینکار را که کردید شاهد آن خواهید بود به صورت نزولی به ترتیب از سخت تر به سبک تر خواهد آمد و در انتهای روز که انرژیتان در حال نزول است, حجم و سختی کارهایتان نیز کم میشود و دیگر از خستگی های مفرط جسمی و فکری خبری نیست.

منبع: ۱۲ceo.ir

برنامه روزانه

برنامه روزانه
– فروشندگان حرفه ای موفق سحرخیز هستند. اگر در هر روز یک ساعت از خواب خود را کم کنیــــد پنج سال به عمر کاری خود اضافه کرده اید. سحرخیز باشید و برنامه داشته باشید. ادامه مطلب »

بازاریابی پارتیزانی(چریکی)

 نوعی از بازاریابی است که بر ساخت برند یا استقبال غیرمعمول یک جمعیت از کاروکسب شما تمرکز می کند. البته اینترنت، اجازه داده با بازاریابی چریکی هزاران و حتی میلیون ها نفر بتوانند شما را مشاهده کنند؛ ولی دیدن یک مسأله است و خریدن و گردش مالی و در نهایت افزایش فروش مسأله مهم تر دیگر. ادامه مطلب »